Bezpłatne porady przez Internet

Kubki reklamowe z nadrukiem sublimacyjnym – jak je wykonać?

Kubki reklamowe

Kubki reklamowe

Kubki reklamowe zdobione mogą być różnego rodzaju technikami. Jednym z nich jest nadruk sublimacyjny. Do jego zalet zaliczyć można między innymi fakt, iż tego typu nadruk z czasem nie blaknie, zachowując swój naturalny, estetyczny wygląd. Co więcej, proces tworzenia tego typu kubków nie jest ani praco-, ani czasochłonny. Nie wymaga on również dużych nakładów finansowych. Stosować można go zarówno w przypadku kubków, jak i innych upominków reklamowych takich, jak chociażby koszulki. Jakiego rodzaju urządzenia i akcesoria są niezbędne, by rozpocząć przygodę z nadrukiem sublimacyjnym?Aby tworzyć takie kubki reklamowe, potrzebny jest między innymi stosowny komputer, który posiadać powinien odpowiednie parametry oraz wydajność, która pozwalałaby na bezproblemową edycję grafiki. Do najpopularniejszych, płatnych programów zalicza się między innymi Corel Draw, Adobe Photoshop oraz Adobe Ilustrator, a do darmowych – Gimpshop oraz Gimp. To jednak nie jedyne dostępne rozwiązanie – obecnie spotkać można się również z oprogramowaniem graficznym dostępnym w wersji online, a także dedykowanymi edytorami przeznaczonymi do tworzenia projektów nadruków.

Kubki reklamowe z nadrukiem sublimacyjnym zdobi się z wykorzystaniem tak zwanej drukarki sublimacyjnej. Jest to klasyczna drukarka wyposażona w głowicę piezoelektryczną, gdzie zamiast standardowego tuszu wykorzystuje się jego wersję sublimacyjną. Tego typu urządzenia dostępne są w wersji zarówno tuszowej, jak i żelowej. Pierwsze z nich, dla wygody użytkowania wyposażone powinny być w system stałego zasilania tuszem, tak zwany CISS.

kubki reklamowe nie są jedynymi przedmiotami, które zdobić można przy pomocy metody, jaką jest nadruk sublimacyjnych. Równie często spotkać można się z dekorowanymi w ten sposób koszulkami czy etui na telefony komórkowe. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem, które w ostatnim czasie cieszy się bardzo dużą popularnością są prasy wielofunkcyjne, które pozwalają na tworzenia nadruków na rozmaitych przedmiotach, zmieniając wyłącznie element grzejny. 

Tagi: , ,